سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
خانه / جانبازان و ایثارگران / استخدام فرزندان ایثارگران آزاده بازنشستگان دانشگاه آزاد، وزارت نفت و کارکنان شهرداری ها

استخدام فرزندان ایثارگران آزاده بازنشستگان دانشگاه آزاد، وزارت نفت و کارکنان شهرداری ها

استخد‌‌‌‌‌‌‌‌ام فرزند‌‌‌‌‌‌‌‌ ایثارگر د‌‌‌‌‌‌‌‌ر محل خد‌‌‌‌‌‌‌‌مت پد‌‌‌‌‌‌‌‌ر

استخدام فرزندان جانباز در شرکت نفت

استخدام فرزندان جانباز در آموزش و پرورش

استخدام فرزندان جانبازان در سپاه

مزایای فرزندان جانباز ۲۵ درصد

فرم ثبت نام ایثارگران فاقد شغل

استخدام فرزندان شاهد در سپاه

موافقت وزیر نفت با جذب فرزندان شاهد و جانباز در صنعت نفت

 

فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تجلیل از آزادگان با تاکید بر به کارگیری دانش آموختگان جوان بیکار در این دانشگاه گفت: به ازای هر بازنشسته آزاده، یکی از فرزندان آن‌ها را در دانشگاه آزاد مورد استفاده قرار خواهیم داد.

خوشبختانه ایثارگران بازنشسته‌ای که در دانشگاه آزاد حضور دارند به کار گرفته شده‌اند و آماده‌ایم که ایثارگران دیگر را نیز در دانشگاه به کار گیریم.

رهبر تاکید کرد: باید فرهنگ ایثار و مقاومت در دانشگاه آزاد اسلامی موج بزند و به صورت شفاف این فرهنگ را در دانشگاه جاری کنیم.

دانشگاه آزاد ۳۰۰ شهید و ۵۰ شهید مدافع حرم، یک شهید مدافع امنیت ملی، ۲ جانباز مدافع حرم، ۲۱۸ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر، ۲ هزار و ۵۲۹ کارمند شاهد و ایثارگر، ۶۰۰ عضو هیات علمی شاهد و ایثارگر، ۳۵۰ شهید گمنام، ۵۲ یادمان شهدا (که احداث ۴۰ یادمان دیگر باقی مانده است)، ۳۸ آزاده (که ۲۷ نفر آن عضو هیات علمی و ۹ کارمند هستند) دارد.

در این مراسم، برخی از آزادگان مشکلات خود را در زمینه های مختلف همچون به کارگیری ایثارگران بازنشسته، تسهیل در نقل و انتقال اعضای هیات علمی و کارمندان آزاده، تبدیل وضعیت آزادگان هیات علمی، برنامه‌ریزی در حوزه فرهنگ برای تقویت روحیه ایثار و شهادت با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در میان گذاشتند.آنا.

تعیین تکلیف تعهد استخدامی وزارت نفت

وزارت نفت با واگذاری دانشگاه نفت به وزارت علوم موافقت کرده‌است؛ این امر بر نگرانی دانشجویان دانشگاه نفت که پیش از این از حذف بورسیه‌های استخدامی ناراضی بودند، افزوده است. در ماه‌های گذشته دانشجویان دانشگاه صنعت نفت بارها نسبت به حذف تعهد استخدامی اعتراض کرده‌اند.این دانشجویان می‌گویند در زمانی که انتخاب رشته می‌کردیم، قرار بود بعد از اتمام تحصیل به استخدام وزارت نفت دربیاییم؛ اما بعد از مدتی متوجه شدیم ورق برگشته و دیگر تعهدی برای استخدام وجود ندارد.

این روزها نگرانی این کارگران بیشتر هم شده است. در هفته گذشته، بیژن نامدار زنگنه در نشست با کمیسیون صنایع و معادن، با تأکید بر اینکه در حال حاضر شرایط استخدام تمام فارغ‌التحصیلان دانشگاه نفت وجود ندارد، بیان کرد: دانشجویان دانشگاه نفت را بورسیه نکرده‌ایم و برای استخدام آنها همانند دیگر دانشجویان آزمون ورودی برگزار می‌کنیم و راه‌حل مشکل نیروی انسانی، ایجاد اشتغال است.

وی با بیان اینکه ما راضی هستیم دانشگاه نفت به وزارت علوم واگذار شود و این کار به نفع دانشگاه و دانشجو است، تصریح کرد: با کارمند دولت نمی‌توان خلاقیت ایجاد کرد؛ فردی که خلاقیت ایجاد می‌کند دانشجو است، از پژوهشگاه‌های دولتی خروجی دریافت نمی‌شود.

بایستی شرایط برای فارغ‌التحصیلان نفت تغییر کند؛ واقعا اگر ظرفیت اشتغال ندارند، دانشجو نگیرند؛ اگر قرار باشد در این مملکت نفت‌خیز، فارغ‌التحصیلِ نفت هم بیکار باشد، دیگر چه انگیزه‌ای برای درس خواندن باقی می‌ماند؟

حالا دانشجویان نفتی می‌گویند اگر بورسیه و تعهد در کار نیست، بایستی آنقدر فرصت شغلی در صنعت نفت ایجاد شود که نگران بیکاریِ بعد از فارغ‌التحصیلی نباشیم.ایلنا.

کنترل جذب نیرو توسط وزارت کشور با تصویب لایحه استخدام شهرداری‌ها

سلمان خدادادی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید دارد که لایحه استخدام کارکنان شهرداری‌ها نقشی در تعدیل نیروهای مازاد ندارد

لایحه استخدام کارکنان شهرداری در حال طی مراحل اداری و قانونی در مجلس است، این لایحه در چند ماه گذشته در چهار جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس با حضور کارشناسان مرکز‌پژوهش‌های مجلس، کارشناسان سازمان امور استخدامی، شهرداران کلان‌شهر، شهرداران شهرهای متوسط و کوچک بررسی شد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه مذکور برای انجام کارهای کارشناسی دقیق‌تر به کارگروهی ارایه شده است، تصریح کرد: هرچند هم‌اکنون بسیاری از شهرداری‌ها حدود ۴ تا ۵ برابر بیش از ظرفیت، نیروی انسانی دارند اما این لایحه به وضعیت گذشته یا تعدیل نیروهای مازاد نپرداخته است.

وی افزود: متاسفانه شهرداری‌ها در دوره‌های گذشته بدون توجه به قوانین استخدامی، بی‌رویه به جذب نیرو پرداختند، در این میان شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز از فرصت استفاده کردند لذا وضعیت کنونی رقم خورده است. بر همین مبنا شهردار فعلی تهران (آقای قالیباف) به یکی از مسئولان کشوری اعلام کرده بود که یکی از مشکلات اساسی شهرداری تهران هم نیروی مازاد است که اگر بتوان این میزان را به یک سوم تقلیل داد، منابع مدیریت می‌شود.

خدادادی یادآور شد: در لایحه استخدام کارکنان شهرداری به موضوع ساماندهی استخدام‌ها بعد از تصویب قانون اشاره دارد، بدین صورت که وزارت کشور و سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها متولی استخدام شهرداری‌ها شوند، در حقیقت در لایحه مذکور تاکید شده استخدام‌ها تحت کنترل سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها و با مجوز از این مجموعه امکان‌پذیر باشد.

این لایحه از محدودیت‌های قانونی، ابهامات و اشکالاتی برخوردار است که نمایندگان به دنبال رفع آنها هستند، از سویی تکلیف نیروهای مازاد باید مشخص شود و از سوی دیگر کاهش اختیارات شهرداری‌ها به عنوان نهادهای عمومی غیر دولتی و اخذ مجوزهای دولتی برای جذب نیرو باید شفاف شود زیرا این قانون نباید سبب تداخل در اختیارات یا دخالت شود.خانه ملت.

درباره ی admin

همچنین ببینید

مراحل دریافت کمک معیشت جانبازان از بنیاد شهید

ثبت نام وام بنیاد شهید وام خودرو جانبازان مزایای فرزندان جانباز ۲۵ درصد هدیه ازدواج …