آموزش وردپرس
خانه / جانبازان و ایثارگران / اشتغال، کاهش نرخ بیکاری ایثارگران و جوانگرایی مدیریت در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران

اشتغال، کاهش نرخ بیکاری ایثارگران و جوانگرایی مدیریت در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران

استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر در آموزش و پرورش

استخدام فرزندان جانبازان در سپاه

فرم ثبت نام ایثارگران فاقد شغل

استخدام فرزندان شاهد در سپاه

استخدام فرزندان جانباز در شرکت نفت

استخد‌‌‌‌‌‌‌‌ام فرزند‌‌‌‌‌‌‌‌ ایثارگر د‌‌‌‌‌‌‌‌ر محل خد‌‌‌‌‌‌‌‌مت پد‌‌‌‌‌‌‌‌ر

سامانه سجایا بنیاد شهید

سهمیه برادر شهید

 

اشتغال، کاهش نرخ بیکاری ایثارگران و جوانگرایی مدیریت در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران : حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران که به نمایندگی از هیئت دولت به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرده است با اشاره به تلاش بنیاد برای اشتغال ایثارگران تصریح کرد: با اقدامات انجام شده از سال ۹۲ در مجموع بیش از ۷۵ هزار و ۷۵۰ فرصت شغلی برای ایثارگران ایجاد شده و تلاش بنیاد برای اشتغال ایثارگران ادامه خواهد داشت.
اشتغال و کاهش نرخ بیکاری ایثارگران در دستور کار بنیاد قرار دارد‌

نماینده ولی فقیه در بنیاد با اشاره به اقدامات انجام شده توسط بنیاد گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جامعه ایثارگری را تحت پوشش دارد که از بزرگترین مخاطبان یک سازمان است و بنیاد در کنار وظیفه خدمات‌رسانی به ایثارگران وظیفه حفظ فرهنگ ایثار و شهادت را به عهده دارد و ماده ۶۳ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران نیز بر تشکیل شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تأکید دارد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: از سال ۷۶ تا سال ۹۴ بیش از ۵ هزار میلیارد تومان معوقات ایثارگران باقی مانده بود که خوشبختانه این مبلغ در دولت یازدهم پرداخت شد و در زمینه درمان نیز با توجه به بالا رفتن میانگین سنی جامعه ایثارگری اقدامات مناسبی انجام شده که به رضایت ۸۰ درصدی این عزیزان منجر شده است و تلاش برای کسب رضایت همه ایثارگران ادامه دارد.

در طول دولت یازدهم حدود ۱۷۰ هزار نفر از ایثارگران تسهیلات مسکن و حدود ۱۸ هزار نفر نیز، زمین یا ما به ازای رقم ریالی آن را دریافت نموده‌اند. همچنین به منظور رفع مشکلات والدین معظم شهدا و جانبازان بالای ۵۰ درصد که منزل مسکونی آنان نیاز به مناسب سازی داشته بالغ بر ۹۰۰۰ واحد مسکونی، مناسب سازی شده است.

در مورد اشتغال ایثارگران نیز با اقدامات انجام شده قریب به ۴۵۰۰۰ نفر از طریق استخدام در دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی و ۳۰۷۵۰ نفر از طریق خود اشتغالی و کارآفرینی و در مجموع بیش از ۷۵ هزار و ۷۵۰ فرصت شغلی ایجاد شده است و نرخ بیکاری در جامعه ایثارگری به ۴ و نیم درصد کاهش یافته که این نرخ در مورد عموم جامعه در استان چهارمحال و بختیاری ۲۰ درصد و در سطح کشور حدود ۱۲ و نیم درصد است.

میدان خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران برای جوانان بیشتر مهیا می‌شود

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم بزرگداشت هفته دولت و گرامیداشت مقام شهیدان رجایی و باهنر و تجلیل از کارکنان نمونه بنیاد با تأکید بر اهمیت شایسته سالاری و جوان گرایی در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اکنون نسبت به جوان گرایی در بنیاد تأکید داریم و باید میدان خدمت برای جوان‌ترها نیز فراهم شود.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در این مراسم با گرامیداشت هفته دولت، روز کارمند و پاسداشت شهیدان رجایی و باهنر گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران طی ۴ سال گذشته با مشکلات زیادی روبرو بود ولی در دو ماه آغازین فعالیت برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بنیاد تدوین شد و حرکت در مسیر اجرای این برنامه به آرامش حاکم بر جامعه ایثارگری و بنیاد منجر شده و این آرامش مرهون تلاش کارمندان دلسوز این نهاد است.

بنابر اذعان مخاطبین و مراجعین بنیاد و دستگاه‌های ارزیابی کننده، رعایت اخلاق اسلامی و پاسخگویی مناسب به ارباب رجوع در سطح مطلوبی در بنیاد صورت می‌پذیرد، علاوه بر آن موفقیت‌هایی در مورد حل مشکلات درمانی و پرداخت معوقات ایثارگران عزیز به دست آمده است و البته معوقات سال ۱۳۹۵ این عزیزان باقی مانده که امیدوارم به زودی پرداخت شود ضمن اینکه بنیاد در زمینه اشتغال و مسکن نیز گام‌های مهمی برداشته است که امیدواریم ادامه یابد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به درخواست‌های گوناگون خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و برخی تشکل های ایثارگری برای حضور وی در دولت دوازدهم به عنوان رییس بنیاد خاطرنشان کرد: من در پاسخ به درخواست این عزیزان عرض کردم نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه مهم است که ایشان نیز در دیدار با رییس جمهوری فرموده بودند که اقدامات خوبی در بنیاد انجام شده است، که من تأکید می‌کنم این قسمت فرمایشات ایشان نتیجه تلاش‌های کارمندان خدوم بنیاد است و رضایت رهبر معظم انقلاب بهترین مدال افتخار برای کارمندان بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با تأکید بر اهمیت شایسته سالاری و جوان گرایی در بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: در طول ۴ سال گذشته به جز تعداد انگشت شماری نیروی انسانی از خارج بنیاد به مجموعه اضافه نشده است و همه مدیران از داخل بنیاد مسئولیت گرفته‌اند و اکنون نسبت به جوان گرایی در بنیاد تأکید داریم، بنابراین همکاران ما خدمت کردند و خداوند اجر آنها را خواهد داد و باید میدان خدمت برای جوان‌ترها نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: رییس جمهوری تأکید داشتند که باید در انتصاب‌ها از وجود مدیران خانم شایسته نیز استفاده شود که در بنیاد خانم کشفی به عنوان مدیر کل لوایح و امور مجلس منصوب شده است و در مشورت با شورای معاونین، بانوان شایسته دیگری نیز منصوب خواهند شد ضمن اینکه باید اعلام کنم آقای دکتر کمری رییس مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در سازمان سیاحتی کوثر مسئولیت خواهد گرفت و آقای دکتر اسلام کریمی مدیر کل ورزشی و اردویی بنیاد جانشین رییس فعلی مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر خواهد شد.

آنچه باید به عنوان کارمند دولت و خادم ملت بدانیم این است که تمامی اعضا و جوارح دولت باید در جهت تحکیم نظام و اصل حاکمیت اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه شهدای خدمت و بسیاری از بزرگان در پست‌های مختلف ساده زیست بودند تصریح کرد: ساده زیستی شهیدان رجایی و باهنر نشانه اقتدار و توانمندی مدیریتی آنها است و من به نمایندگی از همه کارکنان از حجت الاسلام والمسلمین شهیدی برای باور و اعتقاد به کارمندان بنیاد برای اداره این سازمان ارزشمند قدردانی می‌کنم.ایثار.

درباره ی admin

همچنین ببینید

برگزاری جلسه کارشناسی برای پیگیری قانون اخذ گواهینامه مشمولان غایب و کسر خدمت فرزندان ایثارگر/ جلسه توسط ستاد کل برگزار می‌شود

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس از برگزاری جلسه کارشناسی برای پیگیری قانون اخذ گواهینامه …

LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE